"Септември" (София) отнесе "Хебър" с човек по-малко

Два гола за успеха на столичани вкара Симеон Александров, а третият бе дело на Атанас Кабов

18.07.2022 | 21:24 Редактор: Искра Ангелова

"Септември" (София) победи "Хебър" с 3:1 на стадион "Васил Левски". Два гола за успеха на столичани вкара Симеон Александров, а третият бе дело на Атанас Кабов пет минути преди края на редовното време. Почетното попадение за "Хебър" вкара Октай Хамдиев в самия край на мача.

Така "Септември" спечели първа победа за новия сезон, а "Хебър" не затвърди добрите впечатления при успеха си над "Ботев" (Пловдив). Столичани играха близо половин час с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Иван Арсов.

"Септември" успя да открие резултата при първата си опасна атака в 17-ата минута. Тогава при много добра комбинация пред наказателното поле на символичните домакини Димитър Костадинов с едно докосване на топката изведе Симеон Александров, който успя да прокара топката под плонжа на вратаря Петър Дебърлиев.

Попадението даде стимул на столичани и още в следващата си атака те имаха нови две положение. Първо удар на Стойчев бе избит от вратаря в корнер, а след изпълнението му Асен Георгиев насочи топката с глава към вратата, но Дебърлиев отново изби, предава gol.bg.

През втората част "Хебър" се опита да натисне и да изравни, но дълго време не успя да създаде добро положение пред вратата на Димитър Шейтанов.

В 63-ата минута за втори жълт картон бе изгонен от терена защитникът на "Септември" Иван Арсов и така отборът му завърши с 10 човека във втория си пореден мач в шампионата.

Веднага след това резервата на тима от Пазарджик Емануил Манев изведе Октай Хамдиев сам срещу вратаря Шейтанов, но той стреля неточно покрай левия стълб.

В 80-ата минута всичко приключи, след като Айкут Рамадан копна топката и изведе зад гърба на защитата Симеон Александров, който стреля по земя покрай вратаря Дебърлиев за 2:0. В 85-ата минута резервата Реди Каса подаде към Атанас Кабов, който надигра защитник и с техничен удар направи преднината на тима си класическа.

"Хебър" все пак стигна до почетен гол, който бе дело на Октай Хамдиев, разписал се с удар под напречната греда.